• Свеж
1/8 инчи (3мм) сребрен сјај grosgrain лента

1/8 инчи (3мм) сребрен сјај grosgrain лента

Оценка на посетителот:
DEN 902.40

Стока
Во продавницата


Производ :
Бои :
Боја Картичка :
Под сонцето :
Во сенка :
Детали :
Нашите s ilver металик/сјај grosgrain лента s 100% полиестер платно и одлична за употреба на пакувањето, embellishments, цветни аранжмани, булчински букети cheerleading лента, занает проекти, домашни миленичиња додатоци, коса додатоци, булчински букети, scrapbooking, millinery, бебе се носат и за голем број на други користи. Тоа е colorfast, машина перат на топло, собори или капе сува, сува cleanable и има помалку од 2% намалување. Таа доаѓа во 100 двор се тркалаат.
Ние се фокусираме на прво ниво на квалитет на пазарот. Секоја година, ние не и минатото OEKO TEX сертификација. Ние се потврди сите материјалот што се користи е квалификуван за извоз во Европа и САД пазар, постојаност на боја е до 4 ниво.
Нашата цена е многу поволни и евтини со таков добар квалитет. Ако нарачате повеќе, ние ќе ви даде најдобра цена. Pls контактирајте со нас.
Достапни Големина На :
1/8" ,1/8 инчи, 3 мм
Достапни бои :
8 Достапни Бои Во Акции.
Напомена : Доколку сакате да нарачате други бои,pls забелешка боја бројот што ви треба. Ние ќе испрати она што ви треба .На пример , 012 Сребро . Ви благодарам многу.
За сертификација на :
Oeko-Tex Стандард 100
MOQ :
350yards
Пакување :
350yards/многу
ОЕМ :
YES
Цена :
Се преговара
Услови на Плаќање :
Т/T, L/C, Alipay и така натаму
Место на Потекло :
Шангај, Кина
Испорака Олово Време :
2-3 дена
Клиентот дизајн е прифатливо.Цената е според ширината и материјали. Повеќе информации ве молиме да се чувствуваат слободни да контакт. Примена :

Карактеристики на производот

Тип На Производ:
Панделки
Број На Модел На:
029 Бела,Црна 030
Ширина:
1/8
Ткаенина Тип:
Grosgrain
Стил:
Единствен Лик
Бренд Име:
AMORYHEART
Техника:
Печатени
Шема:
Полна Боја
Материјал:
100% Полиестер
Големина:
1/8 ,1/8 inch, 3 mm
Име 1:
сребрен сјај grosgrain лента
Име 2:
сребрен сјај печатени grosgrain панделки
Име 3:
сребрен сјај grosgrain панделки
Име 4:
промет на големо со сребрен сјај grosgrain лента
Името 5:
сребрена металик grosgrain лента
Името 6:
сребрена металик grosgrain панделки
Името 7:
Сребро Purl Grosgrain Лента
Името 8:
Сребро Purl Grosgrain Панделки
Име 9:
Сребро Искра Grosgrain Панделки

Поврзани производи

Ново

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.