• Свеж
Висок Квалитет 80mm USB, Serial Lan Wifi Порта Термички Приемот Принтери Поддршка Opos Возачот Пос Печатач Со LED Beeper Авто Машина

Висок Квалитет 80mm USB, Serial Lan Wifi Порта Термички Приемот Принтери Поддршка Opos Возачот Пос Печатач Со

Оценка на посетителот:
DEN 4320.00

Стока
Во продавницата

2, Секој нов клиент кој ни даде 5-започнете со коментари и додава нашата продавница за неговите/нејзините омилени продавници можат да Уживаат во 5%
попуст на неговата/нејзината следна цел. WCP1251 [Кирилица], CP866 Кирилица #2 МИК[Кирилица /бугарската], CP755 [Источна Европа,латвиски 2] Иран , CP862 [хебрејски], WCP1252 латинска јас, WCP1253 [грчки]
CP852 [Латина 2], CP858 Повеќејазична латинска ⅰ +Евра), Иран II летонија, CP864 [арапски], ISO-8859-1 [Западна Европа] CP737 [грчки], WCP1257 [Балтички], Тајландски, CP720[арапски], CP855, CP857[турски], WCP1250[Централна Европа], CP775, WCP1254[турски], WCP1255[хебрејски], WCP1256[арапски], WCP1258[Виетнам], ISO-8859-2[латинска 2], ISO-8859-3[латинска 3], ISO-8859-4[Балтички], ISO-8859-5[Кирилица], ISO-8859-6[арапски] ISO-8859-7[грчки], ISO-8859-8[хебрејски], ISO-8859-9[турски]
ISO-8859-15 [латинска 3], Thai2, CP856
Табелата
/
Поддржува различни густина точки и слики printings
Поддржува хелиум bitmap печатење
Поддржува преземање bitmap печатење, секој bitmap големина треба помалку од 256 K, а вкупниот капацитет на преземање bitmap е 256 K.04 32/64, Ubuntu 14.
Факултативна Безжична комуникација функција(Wi-Fi или Bluetooth, само за одредени модели)
Поддршка OPOS Возачи
Параметри
Објектот
Параметар
Печатење параметар
Печатење метод
Термички печатење
Резолуција
203 DPI,8 точки/mm
Печатење ширина
72mm(576 точки)
Брзина на печатење
Околу 250 mm/s
Интерфејси
Стандард : готовински фиока /USB интерфејс
По желба : сериски/паралелно/Ethernet порти
Факултативна Безжична Комуникација : Wi-Fi или Bluetooth
Страна на владата
/
Поддршка(Изборен)
Командата set
/
ESC/ПОС компатибилен команди
Складирање
RAM меморија
RAM меморија 8 M бајти, добиваат тампон зона 1 МИЛИОН бајти
ФЛЕШ
ФЛЕШ 4 M бајти, NV bitmap 256 K бајти
знаци
Кинески
GB18030 24×24
Зборови, бројки
ASCII 9×17,12×24
User-defined
Поддршка
Код страници
Факултативна меѓународен карактер поставува 45,ТРАДИЦИОНАЛЕН КИНЕСКИ ,КИНЕСКИ,CP437 [U.

Карактеристики на производот

Бренд Име:
Honeprt
Стил:
Црна и Бела
Хартија Храна Режим:
Се Тркалаат Храна
Поддржува Мрежа За Печатење:
Безжичната
Двострано Печатење:
No
Брзината На Печатење:
12ppm
Број На Модел На:
ХС-J80USLW
Употреба:
Приемот Печатач
Црна Брзината На Печатење:
250MM/S
Max. Резолуција:
203dpi
Потрошен Тип:
Црна Прав Еден
Напон:
100-240V
Тежина:
2.3kg
По продажба на Услуги:
Продавница Три Гаранции
Примена:
За Комерцијални
Интерфејс Тип:
USB+Сериски+Lan+Wifi
Тип:
термички приемот печатач
Макс. Големина На Хартија:
80mm
Големина:
195*140*142.5mm

Поврзани производи

Ново

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.