• Свеж
1pcs Моќ Батеријата 6F22 9V Li-ion Литиум 800mAh Хемија Батерија За Електронски Инструменти

1pcs Моќ Батеријата 6F22 9V Li-ion Литиум 800mAh Хемија Батерија За Електронски Инструменти

Оценка на посетителот:
DEN 609.12
DEN 426.00 -30 %

Стока
Во продавницата

29 Унци Пакет Димензии (L*W*H) : 55*53*20 ММ / 2. - Никогаш не користете ја батеријата под силен статички и силно магнетно поле, во спротивно тоа ќе го уништи заштита на уредот. - Никогаш не се намали во текот на батеријата со ноктите или други работ алатка; остатоци од батеријата треба да му биде вратена на добавувачот и да се постапува од страна на рециклирање станица. - Никогаш не се брод или чувајте ја батеријата заедно со метал како што се hairpin, ѓердан и слично. - Стабилни перформанси, мала внатрешна отпорност. - Ако батеријата емитуваат чуден мирис, греење, нарушување или се појави било unconventionality во текот на користење, чување или полнење процес, ве молиме да го извади од уредот или да наплатат и да престане да го користи. - Краток спој и во текот тековната заштита. Предложените температура за долгорочно складирање е 10 - 45℃. Бренд Име : Квалитет : 2 Парче Капацитет : 800m Ah Напон : 9 V Хемија : Li-ion Батерија : Да PCB Заштитени Одбор : Без Предупредувања : - Никогаш не наопаку позитивни и негативни.79 Инчи Пакет вклучуваат : 1x 9 V Li-ion Батерија.63 Инчи Пакет Тежина : 65 G / 2. - Заштита на животната средина. - Никогаш не поврзувајте позитивните и негативните на батеријата со метал. - Ако батеријата протекоа, на електролитниот влезе во очите, ве молиме да не се мачкам, се мијат очите со вода и да се испрати во болница. - Никогаш не се фрли на батеријата во вода или пожар; држи го тоа под сува, сивата и кул случаи кога не го користите.Функција : - Висок капацитет со од меморијата ефект. - Широко се користи во LED светилка, велосипед светилка, headlamp и други електронски производи.99 Унци Производ Димензии (L*W*H) : 45*25*16 ММ / 1.

Карактеристики на производот

Батеријата Број:
1pcs
Големина:
9V
Поставете Тип:
Само Батерии
Број На Модел На:
9V
Тип:
Li-Ion
Пакет:
Пакет 1
Бренд Име:
SHSEJA
Замена На Батеријата:
No
Номиналниот Капацитет:
800mAh

Поврзани производи

Ново

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.