• Свеж
Delipow 2 парчиња 9V 6F22 230mAh Висок Капацитет Ni-МЗ Батерија со 1А Тековната Задолжен за Микрофони / Инструменти Метри

Delipow 2 парчиња 9V 6F22 230mAh Висок Капацитет Ni-МЗ Батерија со 1А Тековната Задолжен за Микрофони / Инструменти

Оценка на посетителот:
DEN 582.72

Стока
Во продавницата


- Никогаш не користете ја батеријата под силен статички и силно магнетно поле, во спротивно тоа ќе го уништи заштита на уредот.18 Инчи
Мало Пакување : Да, Општо Кутија
Пакетот Вклучува :
2 x 9 V 230m Ah Ni-МЗ Батерија.63 Инчи
Пакет Тежина : 93 G / 3.28 Унци
Пакет Димензии (L*W*H) : 150*120*30 ММ / 5.
- Стабилни перформанси, мала внатрешна отпорност.
- Никогаш не се намали во текот на батеријата со ноктите или други работ алатка; остатоци од батеријата треба да му биде вратена на добавувачот и да се постапува од страна на рециклирање станица.
Delipow 2 парчиња 9 V 6 F22 230m Ah Висок Капацитет Ni-МЗ Батерија со 1А Тековната Задолжен за Микрофони / Инструменти Метри
Спецификации :
Карактеристики :
- Висок капацитет со од меморијата ефект.4 V
Испуштање на критичниот напон : 7 V
Полнење Напон (стандард) : 9 V
Испуштање струја (стандард) : 50m A
Предупредувања :
- Никогаш не наопаку позитивни и негативни.2 C празнење)
Номинална Напон : 8.
- Ако батеријата емитуваат чуден мирис, греење, нарушување или се појави било unconventionality во текот на користење, чување или полнење процес, ве молиме да го извади од уредот или да наплатат и да престане да го користи.55 Унци
Производ Димензии (L*W*H) : 45*21*16 ММ / 1.
- Широко се користи во Микрофони,Инструменти Метри, Безжичен далечински контролер и други електронски производи.
- Ако батеријата протекоа, на електролитниот влезе во очите, ве молиме да не се мачкам, се мијат очите со вода и да се испрати во болница.
- Никогаш не поврзувајте позитивните и негативните на батеријата со метал. Предложените температура за долгорочно складирање е 10 - 45℃.
- Никогаш не удирајте го фрлаат или го газат на батеријата.

Карактеристики на производот

Тип:
NI-МЗ
Поставете Тип:
Само Батерии
Бренд Име:
Delipow
Батеријата Број:
2
Пакет:
Пакет 1
Номиналниот Капацитет:
Број На Модел На:
Delipow
Замена На Батеријата:
No
Големина:
-

Поврзани производи

Ново

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.