• Свеж
10PCS 3296W 200K ohm Multiturn Тример Potentiometer 204 Висока Прецизност 3296 Променлива Отпорник

10PCS 3296W 200K ohm Multiturn Тример Potentiometer 204 Висока Прецизност 3296 Променлива Отпорник

Оценка на посетителот:
DEN 76.80
DEN 69.00 -10 %

Стока
Во продавницата

Добредојдовте на нашата Продавница, Доколку купувате повеќе квантитет, ве Молиме контактирајте со нас
Зошто директно се избере нас : 1. Сите производи за продажба се во парк,ние можеме да брод во рок од 2 работни дена. 2. Имаме многу различни видови на стока (сите во една продавница) И повеќе е важно ,ќе се добие најниска цена со висок qanlity. Превозот И Плаќање 1. ние можеме да брод на објекти за целиот свет.и сме биле испратени до многу земји, на пример : Itlay,Шпанија,Франција,Иран и така натаму. 1. Shiping такса е евтин ,ние можеме да брод од DHL,UPS-от,ТНТ ,EMS ,Кина Пост Воздух Mail . 2. Плаќањето е сигурно и лесно, вие може да ме плаќаат за онлајн употреба кредитна картичка(VISA или Mastercard ) или други Политика на Враќање на Нашите Ви Гарантира Задоволство е нашите #1 Целта! 100% гаранција за квалитет! Тоа е нашата заложба да бидете сигурни дека сте 100% задоволни со вас да купите

Карактеристики на производот

Температурата На Работа:
-55 °C до +125 °C
Број На Модел На:
3296W
Max. Оперативен Напон:
500V
is_customized:
Yes
Тип:
Металик Стакло Глазура Potentiometer
Отпорот:
200K Ohm
Отпор Толеранција:
±10%
Номинална моќност:
0.5 W,1/2W
Технологија:
метални легури
Бренд Име:
YANXINLIANG
Состојба:
Нови
Име:
ЧИП-ПАРТНЕР

Поврзани производи

Ново

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.