• Свеж
Panlongic Висок Квалитет LJC18A3-B-J/DZ Capacitance Сензор Switch AC 90-250V 2-жица КООРДИНАТОР, Нормално, Блиски Бесплатен Превозот

Panlongic Висок Квалитет LJC18A3-B-J/DZ Capacitance Сензор Switch AC 90-250V 2-жица КООРДИНАТОР, Нормално, Блиски

Оценка на посетителот:
DEN 431.52
DEN 388.00 -10 %

Стока
Во продавницата

7 ма
Контрола излез : Под 400 м-р
Јамка заштита : Пресврт врска заштита, пренапони апсорпција, оптоварување кратки-коло заштита
Температурата & влажност : -30~+65 °C, 35~95% RH
Изолација отпорност : Над 50 MΩ помеѓу полнење дел и домување
Го издржат напон : AC 1000 V 50/60 Hz 1min помеѓу полнење дел и домување
Структура на заштита : IP67 (IEC спецификација)
Материјал : Никел позлатен месинг, ABS
Ве молиме проверете слики за повеќе детали.
IP67 структура на заштита (IEC спецификација)
Карактеристика параметар :
Тип : 2-жица NC
Монтажа начин : Не - екран shield тип
Откривање на далечина : 10мм±10%
Собата растојание : 0-8mm
Стандард за откривање на објект : SPCC 50 x 50 x 1 mm
Одговор на фреквенција : 25 Hz
Одложување на далечина : 10% подолу од откривање на далечина
Откривање објект : Може да се открие било dielectric
Напон : AC 90-250 V
Потрошувачка на струја : Подолу 1.
Функција :
Напојување пресврт врска заштита , кратки-коло заштита , може директно да се поврзе со САЛАДИН
Економски и едноставна операција
Долг животен век, висока сигурност и силен отпор сопственост на животната средина
Црвени LED покажува дека тоа е на располагање за откривање на сензорот оперативен државата.
Производ Функција :
Нови LJC18 A3-B-J/DZ Capacitance Сензор Switch 2-жица NC AC90-250 V 18mm Дијаметар.
Тоа е компонента широко се користи во автоматска контрола на индустријата за откривање, контрола, и noncontact префрлување
Кога близина прекинувачот е блиску до некои целни објектот, тоа ќе го испрати контрола сигнал.
Пакет листата :
1 x Capacitance Сензор Префрлате
Повеќе сродни производи, ве молиме да кликнете :
Димензија
М12(LJC12)
M18(LJC18)
M30(LJC30)
Монтажа начин
Не-екран shield тип
Не-екран shield тип
Не-екран shield тип
Тип
DC
N
P
N
НЕ LJC12 A3-A-Z/BX
LJC18 A3-H-Z/BX
LJC30 A3-H-Z/BX
КООРДИНАТОР LJC12 A3-A-Z/СЕКИРА
LJC18 A3-H-Z/СЕКИРА
LJC30 A3-H-Z/СЕКИРА
P
N
P
НЕ LJC12 A3-A-Z/СТРАНА
LJC18 A3-H-Z/СТРАНА
LJC30 A3-H-Z/СТРАНА
КООРДИНАТОР LJC12 A3-A-Z/АЈ
LJC18 A3-H-Z/АЈ
LJC30 A3-H-Z/АЈ
AC
2-жица
НИКОЈ
LJC18 A3-H-J/EZ
LJC30 A3-H-J/EZ
КООРДИНАТОР
LJC18 A3-H-J/DZ
LJC30 A3-H-J/DZ
Откривање на далечина
5mm±10%
10мм±10%
25мм±10%
Собата растојание
0~4mm
0~7mm
0~13mm
Стандард за откривање на објектот(железо)
SPCC 50 X50 X1mm
Одговор на фреквенција
DC : 0.

Карактеристики на производот

Тип На Објект:
Прекинувачи
Карактеристики:
Capacitance Сензор Префрлате
Бренд Име:
PanLongIC
сертификација:
CE,CCC
Тип На Прекинувач:
Близината Префрлате
Гаранција:
1 година
Број На Модел На:
LJC18A3-B-J/DZ

Поврзани производи

Ново

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.