• Свеж
Светлината LED Светилка Дома Апарати ЗА Далечинска Контрола Switch 315/433MHZ AC220V Remote НА ИСКЛУЧУВАЊЕ на Прекинувачи Радио 3 Приемник +Предавателот

Светлината LED Светилка Дома Апарати ЗА Далечинска Контрола Switch 315/433MHZ AC220V Remote НА ИСКЛУЧУВАЊЕ на

Оценка на посетителот:
DEN 826.56
DEN 744.00 -10 %

Стока
Во продавницата


Спецификација : Работен Напон : AC220 V Работна Фреквенција : 315 MHz/433 MHz( default испрати 315 Mhz ) Max Струја : 10 A Оперативни Температура : -10'C~+60'C Излез Држава : Еден/Toggle прилагоди слободно страна на Скокач на приемникот.
Примена :
Нашите производи се широко се користат во ( далечински управувач прекинувач, далечински контрола на пумпа на и исклучување на уредот, далечинскиот управувач машина на и исклучување на уредот, далечинскиот управувач моторни позитивни и негативни, далечински управувач приклучок, далечински управувач LED, далечинско управување со аудио, далечински управувач електричен врата, далечински управувач гаражни врати, далечински стигнале врата, далечински управувач завеси, аларм домаќин, аларм,далечински управувач мотоцикл,далечински управувач електричен автомобил,далечински управувач MP3,далечински управувач светилки, далечински управувач автомобили, ) безбедност и други граѓански и индустриски поддршка на оддалечени места, има предности на едноставни појавување, безбеден и сигурен за измена на помошни производи. Научете : Моќта на државата, притиснете го копчето за учење копчето на приемникот за едно време, индикаторот да се причека за да се исклучите, притиснете на било кое копче на далечинскиот управувач, индикаторот трепка 2 пати и се исклучува. Научете за заклучување и да се Отстрани Код 1. Примачот Големина : 63*35*22mm (со капак) Приемник Чувствителност : -105d Bm Код : Учење код Емитува растојание : 20-200 M (ве Молиме да забележите дека е идеална оддалеченост без никакви блок и сигнал се меша , тоа ќе се зголеми и да падне за 10%-50% со блок и сигнал пречки.

Карактеристики на производот

боја:
315MHz, 433MHz
Тип На Објект:
Прекинувачи
Карактеристики:
AC220V 10A
Бренд Име:
MITI
Далечински Растојание:
20-200m
Број На Модел На:
SKU7437
Гаранција:
1
сертификација:
CCC
Тип На Прекинувач:
Далечинска Контрола
Материјал:
Пластични
Канал:
1
Фреквенција:
315MHz 433MHz
тип 1:
interruptor
тип 2:
безжичен прекинувач
Батеријата:
No
Употреба:
Универзална

Поврзани производи

Ново

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.