• Свеж
4.5KW200-240V 50HZ конкурентни цени генератор на пареа, CE уверение, автоматски се исцеди,Над-висок притисок заштита

4.5KW200-240V 50HZ конкурентни цени генератор на пареа, CE уверение, автоматски се исцеди,Над-висок притисок

Оценка на посетителот:
DEN 16464.00

Стока
Во продавницата


1 Работното Време на поставување : 30 минути до 8 часа
2 Температурата поставување : 35-55degree целзиусови степени.3 1 6-7 3*8 380-415 9 3 5*13 ДАЛИ-90 9 200-240 41 1 10-12 3*7 380-415 14 3 5*11 ДАЛИ-105 10.5-5 3*10 455*190*380 14kgs ST-135 M 380-415 7 3 5*14 ДАЛИ-60 6 200-240 27. Ние ќе брод пакет рок од 3 до 5 работни дена по добиете потврда на уплатата. Ние не сме одговорни за undeliverable адреса. 95-131 Fahrenheit степен
3 Заштита на недостиг на вода
4 Над-висока температура заштита
5 Авто-одвод
6 Светлина систем за контрола на
7 Долги сигнал на пренос,најдолго растојание може да се 50m
8 Над-висок притисок заштита,спречување на резервоарот од проширување,во случај на пареа главата е блокиран
9 резервоарот материјал е 304# нерѓосувачки челик
Генератор на пареа, контролен панел, 5 M стандард за контрола на кабел(8-10 M може да се avaiable ако се побара), сензор на температура, пареа главата, влезот вентил, штекер вентил, автоматски пумпа, парна бања сауна може да се ужива по инсталацијата со пареа цевка сте подготвени. Ние го задржуваме правото да ја полните превозот надомест повторно за вратени предмети поради погрешна адреса.
/*започнете*/ Модел Моќ
(kw) Напон
(V) Тековна
(А) Фаза
(N~) Соба
(м3) N*AWG Димензии Бруто тежина контролер НЕ-45 4. Постои дополнителни превозот цена 30 приближно на далеку distr.
Ние имаме вистинска фабрика лоцира во Шенжен, нашите главни производи се сауна & пареа , базен опрема , и SPA&када . Повеќето од нашите производи имаат CE, сертифициран , и нашите генератор на пареа и сауна грејач се топли ѕвезда производи време на време помине години и се големо достигнување од Европа , северна Америка и Блискиот Исток итн .

Карактеристики на производот

Тип:
Сауна, Соби
Функција:
Влажна Пареа
Број На Модел На:
НЕ-45
Функција:
Компјутер Control Panel
Капацитет:
2.5-5
Главен Материјал:
matel и SUS
сертификација:
CE
моќност:
4.5 KW
место или потекло:
Guangdong Кина
is_customized:
Yes

Поврзани производи

Ново

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.