• Свеж
Алумина Оксид Керамички Топката Al2o3 G20 100pcs Користи За Пумпа/вентил/проток-meter/итн. Керамички Ball100pcs 3мм

Алумина Оксид Керамички Топката Al2o3 G20 100pcs Користи За Пумпа/вентил/проток-meter/итн. Керамички Ball100pcs

Оценка на посетителот:
DEN 1001.76
DEN 922.00 -8 %

Стока
Во продавницата

Процесот на формирање на посебни процес и висока температура на печење процес е направен. Керамички топката на 450 °, цврстина е речиси ист. Електрична изолација. Не метал загадување;
7. Отпорност и ниско ниво абразија : керамички microbeads имаат добра цврстина, висока брзина и висока концентрација машини, тоа не е разбиена и се анализира, што е само 2/1 на алумина мушка. На кашеста маса и прав на кашеста маса и прав што се користи за отфрлање на вкрстена контаминација се дисперзирани и земјата. Висок мелење ефикасност : керамички microbeads се 1.
Карактеристики : висока цврстина и висока цврстина, висока густина, добра отпорност на абење, висока температура и отпорност на корозија, висока вкочанетост, не магнетни спроводливост и електрична изолација, термичка експанзија коефициент е блиску до челик и др. Циркони керамика топката на 600 °, цврстина е речиси ист.
* висока прецизност претпријатие во сопственост на државата производство * алумина керамички прецизност топка
Во споредба со челична топка, главните предности на алумина топката се :
1. Unconductive;
8. Висок мелење ефикасност : керамички microbeads се 1,8 пати како тешки како обични алумина монистра, и тие имаат повисоки мелење ефикасност под истите услови. Отпорност и ниско ниво абразија : керамички microbeads имаат добра цврстина, висока брзина и висока концентрација машини, тоа не е разбиена и се анализира, што е само 2/1 на алумина мушка. Повеќе отпорни на хемиска корозија од челик;
6. Спречување на загадување на : медицината, храна, козметика
4.6 пати поголеми од обичните алумина монистра, и тие се повеќе абразивни во исти услови.

Карактеристики на производот

Бренд Име:
AXK
Број На Модел На:
Како disciption
Структура:
ексцентрични
Капацитет На Моторот:
1
Површина Грубост:
Ра 0.8
Материјал:
Алумина Оксид Керамички Топка
Премази:
100pcs 3мм
Тип На Единица:
многу (100 парчиња/многу)
Тежина На Пакет:
0.1kg (0.22lb.)
Пакет Големина:
5cm x 5cm x 1cm (1.97in x 1.97in x 0.39in)

Поврзани производи

Ново

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.