• Свеж
Злато Бар 2.0 Usb Creativo 128GB 16GB 32GB 2TB-Usb Флеш Диск Метал Копче Пенкало Диск 64GB Pendrive 1TB Flash Memory Stick Човек Подарок

Злато Бар 2.0 Usb Creativo 128GB 16GB 32GB 2TB-Usb Флеш Диск Метал Копче Пенкало Диск 64GB Pendrive 1TB Flash

Оценка на посетителот:
DEN 304.80
DEN 284.00 -7 %

Стока
Во продавницата


(1)Кликнете на start Windows иконата.57 MB
1024 MB= 1 GB
30,517.
(2)ве Молиме, не користете повеќе USB уреди во исто време за да се избегне можноста од недоволна напојување.
(6)повторно доделување на диск писмо уште еден кој не е користена со друг уред.
(6)Сега може да се отстрани вашиот USB флеш диск од USB порт.
Во случај на вообичаените трансфер, брзина ќе биде ограничена со поврзани хардвер и софтвер за да стигнат до очекува брзина.
(5)Кликнете на edit.0 8 GB 6 MB/S 15 MB/S 15 MB/S 30 MB/S 16 GB 8 MB/S 20 MB/S 16 MB/S 35 MB/S 32 GB 9 MB/S 25 MB/S 18 MB/S 40 MB/S 64 GB 12 MB/S 40 MB/S 20 MB/S 100 MB/S 128 GB 15 MB/S 80 MB/S 25 MB/S 120 MB/S 256 GB / 110 MB/S / 150 MB/S 512 GB / 140 MB/S / 200 MB/S 1 TB / 350 MB/S / 650 MB/S на Сите погоре податоци е од професионален лабораторија за тестирање, за референца.магистерски и да кликнете на во ред за да го отворите disk manager. Ако вашиот компјутер сè уште не може да се открие вашиот уред, ве молиме да се јават на конектор и внесете го повторно. Може да се однесува на прашање 12 изврши безбедност отстрани
6. Можете исто така да користите управување со уредот за да се провери вашиот уред статус. Нашиот тест е под стандардот на наједноставен состојба и општо прифатени репер.Како можам да се отстрани за безбедност мојот USB Флеш диск во Windows работа системи?
Следниве чекори ќе ви покаже како да се отстрани за безбедност на вашиот USB флеш диск :
(1)се Најде на зелената стрелка икона во десниот агол на екранот
(2)Десно-кликнете на иконата и изберете безбедност отстранување на хардвер
(3)Одберете го USB флеш диск што сакате да ја отстраните, најчесто тоа го покажува со usb уред за масовна меморија, а потоа одберете usb mass storage по масажа дијалог доаѓа надвор.Како да се спречи датотеки да бидат оштетени или загубени од USB флеш диск?
(1)силно препорачуваме да можете да го поврзете вашиот USB флеш диск да се задната страна USB порти на вашиот компјутер, и ве молиме да се избегне со користење на USB хаб или продолжување на кабел.

Карактеристики на производот

Капацитет:
4GB, 8GB, 16GB, 32GB, 64GB, 128GB, 256GB, 512GB
Бренд Име:
Lalakie
Интерфејс Тип:
usb 2.0
Времето на пазарот:
Декември 2016 година
производ тежина:
77g
Тип На Производ:
Креативните
Стил:
Животно,Шише/Може,Нараквица,Куршум,Автомобил Копчето Картичка,Прст,Гитара,Lanyard,Ѓердан,Пенкало,Правоаголник,Робот,Стап
Број На Модел На:
usb 2tb
Материјал:
Метал
Пакет:
Yes
Енкрипција:
No
Стил:
usb 2tb
реалниот Капацитет на:
Yes
Гаранција:
1 година
сертификација:
CE,FCC,RoHS
Објектот:
usb 2tb
Место на Потекло:
Шенжен,GuangDong,Кина

Поврзани производи

Ново

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.