• Свеж
XCAN 10 Компјутери 3.0 mm Увоз Карбид PCB Вежба Делови електрични мини вежба волфрам карбид вежба битови Поставите Машини Алатки

XCAN 10 Компјутери 3.0 mm Увоз Карбид PCB Вежба Делови електрични мини вежба волфрам карбид вежба битови Поставите

Оценка на посетителот:
DEN 239.52

Стока
Во продавницата

На производи се широко се користи во PCB,electronices,SMT,мувла,enaravina,advertisina,хардвер и machinerv processina,комуникации,enaineerina и други индустрии.Направени за високо-квалитетни суровини и напредна прецизност машина алатки. ПХБ, нормално FR-4, CEM-3 одбори, заштита на животната средина одбор, SMT, CNC, калапи, пластични, од не ' рѓосувачки челик и прецизност хардвер обработка;
2.
13273 Високо Препорачливо
10pcs/многу 3.
Било какви прашања во врска со нашите производи, ве молиме не двоумете се да контактирате со нас.
Ако имате посебни инструкции за вашата нарачка, како што се dropshipping водичи и подарок цел, ве молиме контактирајте со нас и ние сме секогаш среќни да помогнеме!
.
ПОДДРШКА на различни модели / големини во еден пакет!
Ние ќе ги провери вкупниот товар, заштедите пари за вас и брод алатки според вашето барање! Xcan алатка за професионална изработка на карбид вежба cuttrt.
Функција :
(1) Прецизност обработка од страна на високо точни опрема;
(2) Со добри мелничката и врвни перформанси, обезбедување на висока ефикасност;
(3) Висока цврстина, отпорност на абење, и интензитет; анти-свиткување;
(4) За отстранување на чипови, со голем простор и мал отпор;
Мазна чип отстранување, помалку греење вредност, да се намали загадувањето;
(5) Остар сечење на работ, намалување на сечење сила, пониски кршење стапка и подобрување на квалитетот на дупка на ѕидот;
(6) Симетрични сечење нож, помош на високо ефикасна сечење, избегнување на дупчење форумот.0 mm PCB CNC Пат Вежба Битови
PCB Печати Коло Вежба Битови
Соодветни Материјали :
1.
Спецификација На Располагање Големина На :
(1) Дијаметар : 0.

Карактеристики на производот

Должина:
како се покаже слика
Тип:
Пиштол Вежба Малку
DIY Материјали:
Металугрија
Употреба:
PCB Дупчење
Бренд Име:
xcan
is_customized:
Yes
Број На Модел На:
PC001300
Материјал:
Волфрам Карбид
месо тело на PCB Битови:
0.125 / 3.175 MM
Состојба:
100% Сосема Нов
Должина на Сечење:
0.217-0.413/5.5-10.5 MM
Соодветни Материјали:
печати коло pcb SMT cnc одбор итн
Состојба:
погоден за носене одлична pcb дупчење работа!
Бесплатен превозот и Подарок:
Yes
користат за:
3D печатење
се користи за 1:
Чистење млазницата

Поврзани производи

Слободен испорака на Домашна декорација 150mm дијамант стакло вежба малку дијамант вежба малку за дупчење стакло/плочка/керамика

DEN 1439.52

Превозот цена не вклучува никакви увозни даноци, и купувачи се одговорни за царински давачки Ве молиме �

Ново

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.