• Свеж
Бесплатен превозот за Европската Верзија на Нисан Teana 2012 Sylphy 2010 HD CCD паркинг заден поглед копија камера 170 степени од Hetida

Бесплатен превозот за Европската Верзија на Нисан Teana 2012 Sylphy 2010 HD CCD паркинг заден поглед копија камера

Оценка на посетителот:
DEN 911.52
DEN 866.00 -5 %

Стока
Во продавницата

100% CCD Стаклена Леќа, Thermostability. Жичен РКА порта за DVD,следење на
II. Ако ви треба ПАЛ сигнал на излез, ве молиме ги споделите со нас.
Четири порти за избор,ве молиме изберете еден од нив :
I.
NTSC (Стандардно),ПАЛ(Опционално, иста цена како NTSC) Речиси сите дигитални монитори може да биде компатибилен со двете NTSC & ПАЛ. Подобри работни живот!
2. Дизајниран според лиценцата светлина дупка инсталирате. Безжична РКА порта за DVD,следење на
ⅳ . Безжична 2,5 mm порта за преносни GPS
.
· Сликата Сензор : 1/3 " CCD Боја
· Ефективни Пиксели : PAL 720 (H)x582 (V); NTSC 720 (H)x480 (V)
· Хоризонтална Резолуција : 520 TVL
· Минимум Осветлување : 0. Ниско осветлување и пополнете светлината автоматски. 170 степен видите агол (дијагонала), лесно за инсталирање. За сите ваши потреби е екран и видео запис на текст.05 Лукс
· Ноќ Визија : 5-10meters
· Дијагонала Агол на Гледање : 170 степен
· Синхронизација : Внатрешни синхронизација
· Јачина на бучава сооднос : >45db
· Сигнал Систем : NTSC / PAL
· Електронски Shutter : Автоматски
· Баланс На Белата Боја : Автоматски
· Светлото Надомест : Автоматски
· Напојување : DC 12 V
· Тековна Потрошувачка : 50-60m A, Max 130m A со IR на
· Оперативен Температура : -30°C~ +80°C, RH95% Max
· Складирање Температура : -40°C ~ +80°C, RH95% Max
· Водоотпорен одделение : IP67-IP68
CCD камера има подобар квалитет отколку Шарени CMOS и CMD. Жичен 2,5 mm порта за преносни GPS
III.
Паркинг Заден Поглед на Камерата за Европската Верзија на Нисан Teana 2012 Sylphy 2010
(За референца, истиот бренд автомобил во различни држави може да се јавите друго име, ве молиме проверете ја камерата димензија и инсталација внимателно во вашиот автомобил пред да го купат,Благодарам.

Карактеристики на производот

Напон:
12V
Бренд Име:
GYT-АВТО
Жица или Безжично:
Жица,Безжични
Школка Материјал:
Пластични
Guiding Line:
Yes
Должина на Видео Кабел:
6M
Леќа Материјал:
Стакло
Тип На Објект:
Паркинг Помош
Ноќ визија:
0.05 Лукс
Леќа агол:
170 степен
сензор на слика:
1090K CCD1/3
Водоотпорен:
Yes
Ефективни Пиксели:
720*582
Автомобил Производител:
за nissan
Паркинг Видот На Помош:
rear view camera
Големина:
73.5*44.8*33.5mm

Поврзани производи

Ново

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.