• Свеж
HIFI Моќност Засилувач 70Wx2 2SC2922 2SA1216 Стерео се Однесуваат на Наим NAP140 Mellow&Мека Звук Цевка Црна Целата Алуминиум

HIFI Моќност Засилувач 70Wx2 2SC2922 2SA1216 Стерео се Однесуваат на Наим NAP140 Mellow&Мека Звук Цевка Црна

Оценка на посетителот:
DEN 11424.00
DEN 10853.00 -5 %

Стока
Во продавницата

HIFI Моќност Засилувач 70 Wx2 2 SC2922 2 SA1216 Стерео се Однесуваат на Наим NAP140 Mellow&Мека Звук Цевка Црна Целата Алуминиум
Номинална континуирана излезна моќ :
Фабричките номинална 70 W @ 8 Европа; 120 W @ Еуро 4; 240 W @ Евра мост врска
Мери поголема од 80 W @ 8
Номинална континуирана излезна струја : 8 A врв
Моментален излез тековната : 17 A врв
Текст чувствителност : 700m V
Текст отпорност : балансирана 1.88 к; самохрани заврши 12 K
Излезна отпорност : помалку од 5 milli ohm
Амортизацијата фактор : поголема од 3000 @ 8 евра
Стекнат : 30.5 d B
Фреквенција одговара : -3d B @ 220k Hz / номинална излезна моќ
Вкупно хармонично нарушување + бучава :
0.002% @ 8 евра / 10 W / 1k Hz / 22k Hz опсег на RMS
0.011% @ 8 евра / 70 W / /22k Hz 1k Hz опсег на RMS
Од буката во позадина : 85u V @ нема сигнал текст RMS
SNR : 107d B @ номинална излезна моќ RMS

Карактеристики на производот

Максимална Моќност По Канал:
80W
Број На Модел На:
Наим
Бренд Име:
GZbotolave

Поврзани производи

Ново

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.